سرمایه گذاری مسکن

اجرای بیش از ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان

مدیر‌کل بنیاد‌ مسکن انقلاب اسلامی استان همدان, گفت: اکنون در استان همدان بر اساس مصوبه دولت ۱۷ هزار و ۸۳۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن شهری در دست ساخت است.

مسعود رضایی، درباره فعالیت‌های دولت سیزدهم در حوزه ساخت مسکن ملی در استان، اظهار داشت: اکنون با هماهنگی‌ها و اقدام‌هایی که برای تامین زمین و ساخت مسکن انجام شده، شامل ۳۰ هزار و ۳۳۴ واحد مسکن شهری در قالب مسکن حمایتی، مسکن مهر و طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است که از این تعداد ۱۷ هزار و ۸۳۰ واحد آن مربوط به طرح نهضت ملی مسکن است.

وی آمار کل مسکن  شهری و روستایی استان همدان در قالب نهضت ملی مسکن ۴۲ هزار ۲۵۴ واحد در دست اقدام و برنامه‌ریزی نام برد و افزود: پیگیری و تامین ۲۵۰ هکتار اراضی طرح نهضت ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر با همکاری اداره راه و شهرسازی از دیگر اقدام‌های ضروری برای اجرا و تحقق طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم دراستان همدان بوده است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن درپاسخ این سئوال که بخش دیگر از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آبادانی شهر و روستا است چه اقدامی انجام دادید، توضیح داد: مطالعه و بررسی تشخیص و تعیین نیازمندی‌های مسکن محرومان روستایی و شهری و فراهم آوردن زمینه اجرای آن با  مشارکت، همکاری و خودیاری مردم و دستگاه‌های مختلف از وظایف این نهاد انقلابی است.

 

اجرای بیش از 17 هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان
اجرای بیش از ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان

 

رضایی عنوان کرد: بر این اساس، تعداد روستاهای دارای قابلیت اجرای طرح‌ هادی و کالبدی ۱۰۴۵ روستا بود( کل روستا‌های استان) که برای ۸۵۵ روستا حدود ۹۳ درصد از ۱۰۴۵ روستا طرح هادی اجرا شد که از این تعداد ۴۸۰ روستا در دولت سیزدهم بوده است.

وی افزود: از دیگر مسائل موجود در روستا‌ها موضوع بهبود وضعیت رفت و آمد درون روستا است که برای بهبود این وضعیت سال قبل بنیاد مسکن، ۱۶۰ کیلومتر آسفالت معابر برای ۲۴۵ روستا و حدود یک میلیون و ۱۵۰ مترمربع اجرا کرده است.

رضایی درباره صدور سند مالکیت برای خانواده‌های روستایی که از دغدغه‌های آنان برای دریافت تسهیلات و پشتوانه مالی تولید و اقتصاد روستا است، گفت: تاکنون ۱۳۹ هزار و ۴۱۶ جلد سند روستایی صادر شده است و همچنین در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن روستایی و شهری نیز ۴۲ هزار و ۲۵۴ واحد در دست ساخت است.

مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان، بیان کرد: مقاوم‌سازی بنا‌های روستایی و شهری نیز در دستور کار است که تعداد ۱۱۲ هزار و ۷۱۵ واحد در این حوزه مقاوم‌سازی شده است، به لحاظ مقایسه کشوری استان ۶۸ درصد و کشوری ۵۲ درصد مقاوم‌سازی شده است.

 

منبع خبر:

  • تسنیم
حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد
اخبار بازار مسکن

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده محترم و معزز ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه شورای اداری شرکت با حضور
بیشتر بخوانید ←
چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن
اخبار بازار مسکن

چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اذعان به اینکه پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی چشم امید آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت است، گفت: این
بیشتر بخوانید ←
طرح نهضت ملی مسکن خاش 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
اخبار بازار مسکن

طرح نهضت ملی مسکن خاش ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۶۲ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خاش به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر
بیشتر بخوانید ←
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد
اخبار بازار مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: هزینه ساخت مسکن در این استان و به خصوص مناطق روستایی با استفاده از اسکلت‌های پیش
بیشتر بخوانید ←
به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 38واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است
اخبار بازار مسکن

به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران به همت اداره کل بنیاد مسکن استان
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا