سرمایه گذاری مسکن

اولین جلسه کمیته تطبیق قوانین و مقررات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد

در اجرای دستور ویژه حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل کمیته تطبیق قوانین و مقررات فعالیتهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با موازین شرعی دین مبین اسلام مستند به ماده ۱۱ قانون اساسنامه بنیاد مسکن؛ اولین جلسه کمیته تطبیق در محل دفتر مدیرکل‌حقوقی و املاک بنیا‌د مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد.

صادقلو‌ مدیر کل اداره کل حقوقی و املاک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تشکر از نگاه ویژه نماینده ولی فقیه در این نهاد انقلابی با بیان اینکه: حسب اصل چهارم قانون اساسی کلیه قوانین و مقررات مدنی، جزائی، مالی، اقتصادی، اداری، فرهنگی، نظامی و سیاسی باید بر اساس موازین اسلامی باشد گفت: بر همین اساس نیز ماده ۱۱ قانون اساسنامه بنیاد مسکن این مهم را در فعالیتهای بنیاد مسکن به نماینده محترم رهبری محول نموده است.

ایشان در ادامه افزود: تشکیل و وجود کمیته تطبیق که از ملزومات عملکردی بنیاد مسکن می باشد و با درایت حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد موضوعیت اصلی به خود گرفته است را مترادف با اهداف اساسنامه بنیادمسکن برشمردند و عنوان نمودند: این کمیته انسجام بیشتری به فرآیند مقررات‌گذاری در بنیادمسکن می‌بخشد و این سیاست‌ها به منزله بستری برای بهتر و کارآمدتر شدن و ایجاد نظام تقنینی مطلوب‌تر است.

اولین جلسه کمیته تطبیق قوانین و مقررات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد
اولین جلسه کمیته تطبیق قوانین و مقررات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد

این مقام مسئول در ادامه گفت: گروه تطبیق می تواند بازوی مشورتی اداره کل حقوقی و املاک برای اعمال دقیق ماده ۱۱ قانون اساسنامه بنیادمسکن باشد.

ایشان با ذکر این مطلب که ریاست محترم بنیادمسکن نیز توجه‌ ویژه به تنقیح مقررات دارد افزود: بخشنامه‌ای با امضای جناب آقای صالحی رئیس محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به کلیه معاونتهای زیرمجموعه ابلاغ شده است که متضمن اخذ نظریه از اداره کل‌حقوقی و املاک قبل از تصویب هرگونه دستورالعمل و آیین نامه‌ ای است و بر همین مبنا نیز اداره کل حقوقی و املاک قبل از تصویب مقررات، نظر کمیته تطبیق را در موازین شرعی اخذ و نسبت به انطباق آن اقدام خواهد نمود.

حجت الاسلام میرعمادی مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان قم و دبیر کمیته تطبیق با موازین شرعی نیز با اشاره به وجود ساختار قانونی در جهت تشکیل کمیته و حمایتهای دلسوزانه نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن بیان داشت: فعالیت کمیته از اردیبهشت سال ۱۴۰۲ آغاز و بصورت هفتگی با حضور استانها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های جاری بنیادمسکن مورد بررسی قرار گرفت.

این کمیته تاکنون بالغ بر ۱۴۰ ماده در موضوعات مختلف بنیاد مسکن را مورد بررسی قرارداده که گزارش آن منجر به تشکیل جلسه هم اندیشی در خصوص آیین نامه اجرایی بند ۵ ماده ۱۵ قانون اساسنامه بنیاد مسکن گردید.

مهندس مجیدی مدیرکل دفتر زمین و مهندس خوئینی مدیرکل امور فنی و طرحهای معاونت توسعه و عمران روستایی در بنیاد مسکن که به همراه حجت الاسلام والمسلمین آتشانی در این جلسه حضور داشتند به بیان مطالبی در خصوص فعالیتهای بنیاد در حوزه توسعه و عمران روستایی پرداختند و نگاه مدیریت جدید را مبتنی بر تدوین دستورالعملی ‌جامع و کامل‌ در توسعه و عمران روستایی برشمردند که پس از تهیه و تدوین، در جلسات آتی این کمیته جهت انطباق با موازین شرعی دین مبین اسلام مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

منبع خبر:

  • روابط عمومی بنیاد مسکن
اخبار شرکت

هم اندیشی، بررسی و تحلیل اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی و توسعه سامانه کلنی

هم اندیشی، بررسی و تحلیل اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی و توسعه سامانه کلنی     نشست تخصصی کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات و
بیشتر بخوانید ←
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خبرداد-تجدید حیات روستاها با اجرای طرح هادی
اخبار بازار مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خبرداد-تجدید حیات روستاها با اجرای طرح هادی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: با اجرای طرح هادی در روستاها, شاهد تجدید حیات و رونق دوباره زندگی روستایی هستیم.  حجت اله
بیشتر بخوانید ←
تخصیص 350 هزار تسهیلات مسکن روستایی تا پایان خرداد ماه
اخبار بازار مسکن

تخصیص ۳۵۰ هزار تسهیلات مسکن روستایی تا پایان خرداد ماه

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از ۳۵۰ هزار متقاضی مسکن روستایی تا به امروز ۲۷۵ هزار واحد به بانک‌ها معرفی شده است. مجید جودی 
بیشتر بخوانید ←
اجرای بیش از 17 هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان
اخبار بازار مسکن

اجرای بیش از ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان

مدیر‌کل بنیاد‌ مسکن انقلاب اسلامی استان همدان, گفت: اکنون در استان همدان بر اساس مصوبه دولت ۱۷ هزار و ۸۳۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن
بیشتر بخوانید ←
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی-801 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن وارد فرایند ساخت شد
اخبار بازار مسکن

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی-۸۰۱ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن وارد فرایند ساخت شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد در روستاها و شهرها وارد
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا