سرمایه گذاری مسکن

با اعتبار ۲۰۶ میلیارد تومان؛ ۳۳۱ پروژه عمرانی در سطح روستاهای استان بوشهر در حال اجرا است

مدیرکل بنیاد مسکن بوشهر گفت: برای توسعه و شکوفایی بیشتر روستاهای استان بوشهر ۳۳۱ پروژه عمرانی در سطح روستاهای استان با اعتبار ۲۰۶ میلیارد تومان در حال اجراست.

امیر برومند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۳۳۱ پروژه عمرانی در قالب طرح هادی در ۲۴۳ روستای استان بوشهر در حال اجرا هستند.وی با تشریح اقدامات عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر برای آبادانی روستاها، بیان کرد: آسفالت معابر روستاها با اعتبار ۳۸ میلیارد تومان به صورت مشارکتی با دهیاری‌ها از محل اعتبارات قیر رایگان که ۷۰ درصد سهم آسفالت برعهده بنیاد مسکن و ۳۰ درصد نیز توسط دهیاری‌ها پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر میزان آسفالت اجرا شده در ۹۰ روستای استان بوشهر را ۷۰۰ هزار مترمربع در سال جاری عنوان کرد.

وی افزود: این پروژه‌ها با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در حال اجرا هستند که با اجرای آنها میزان برخورداری روستاهای استان از اجرای آسفالت معابر به ۶۵ درصد ارتقا خواهد یافت.

برومند افزود: همچنین اجرای ۹۰ پروژه طرح هادی با اعتبار ۸۴ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از محل اعتبارات تملک دارایی استانی، ۱۰۸ پروژه با اعتبار ۴۷ میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد از محل اعتبارات مسوولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران، ۱۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد و با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۳۰ پروژه زیرسازی معابر با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد و از محل واگذاری عوائد فروش زمین با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان و اجرای ۳ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد و از محل اعتبارات ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان در حال اجرا هستند.

شناسایی ۱۸۱ روستا در معرض خطر سیلاب

 

با اعتبار 206 میلیارد تومان؛ 331 پروژه عمرانی در سطح روستاهای استان بوشهر در حال اجرا است
با اعتبار ۲۰۶ میلیارد تومان؛ ۳۳۱ پروژه عمرانی در سطح روستاهای استان بوشهر در حال اجرا است

 

وی با اشاره به وضعیت روستاهای در معرض خطر سیلاب نیز گفت: تعداد ۱۸۱ روستا در معرض خطر سیلاب در استان بوشهر شناسایی شده بودند که ۸۰ روستا با اعتبار ۹۶ میلیارد تومان ایمن سازی شدند و امسال نیز ایمن سازی ۲۰ روستای دیگر با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان ایمن سازی خواهند شد و اکنون این پروژه‌ها در حال اجرا هستند.

برومند با بیان اینکه هم‌اکنون ۷ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال احداث می‌باشد، افزود: با اجرای این پروژه‌ها تعداد زمین‌های چمن مصنوعی ایجاد شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاهای استان به ۱۸۰ مورد خواهد رسید و سرانه ورزشی نیز به یک مترمربع افزایش می‌یابد که در این زمینه استان بوشهر رتبه نخست کشوری را داراست.

وی، اضافه کرد: همچنین ۷ بوستان با اعتبار ۵ میلیارد تومان در روستاهای استان در حال اجراست، که با اجرای این پروژه‌ها تعداد بوستان‌های روستایی به ۲۷۰ بوستان می‌رسد و میزان سرانه فضای سبز استان به ۲ مترمربع ارتقا می‌یابد و در این زمینه نیز استان بوشهر جایگاه اول کشوری را داراست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به شاخص‌های برخورداری روستاها از اجرای طرح هادی، استان بوشهر پس از استان‌های قم و ایلام در جایگاه سوم کشور قرار دارد.

برومند یادآور شد: بنیاد مسکن استان بوشهر همچنین از نظر شاخص‌های اختصاصی عمران روستایی شامل کیفیت پروژه‌ها و مستندسازی آن، رتبه برتر کشوری را در اختیار دارد.

 

منبع خبر:

  • خبرگزاری مهر
حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد
اخبار بازار مسکن

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده محترم و معزز ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه شورای اداری شرکت با حضور
بیشتر بخوانید ←
چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن
اخبار بازار مسکن

چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اذعان به اینکه پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی چشم امید آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت است، گفت: این
بیشتر بخوانید ←
طرح نهضت ملی مسکن خاش 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
اخبار بازار مسکن

طرح نهضت ملی مسکن خاش ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۶۲ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خاش به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر
بیشتر بخوانید ←
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد
اخبار بازار مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: هزینه ساخت مسکن در این استان و به خصوص مناطق روستایی با استفاده از اسکلت‌های پیش
بیشتر بخوانید ←
به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 38واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است
اخبار بازار مسکن

به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران به همت اداره کل بنیاد مسکن استان
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا