سرمایه گذاری مسکن

خسارت‌ دیدگان خواستار نقشه‌برداری پلاک به پلاک هستند/ آواربرداری پس از تعیین حدود اربعه

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان بیان کرد: ماشین آلات بنیاد مسکن در منطقه مستقر بوده و به زودی آواربرداری را آغاز خواهیم کرد؛ البته اکثر متقاضیان خواستار نقشه برداری پلاک به پلاک هستند و لذا باید پس از تعیین حدود اربعه آواربرداری را آغاز کنیم.

حامد دائمی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گیلان که با محوریت حادثه آتش سوزی شهرک امامزاده ابراهیم(ع) شفت برگزار شد، با اشاره به استقرار چهار اکیپ ارزیاب در منطقه از ساعات اولیه این اتفاق، اظهار کرد: واحدهای تخریب شده تک به تک مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از ۸۵ قطعه بازدید کردیم، افزود: ۹۰ واحد تجاری صد درصد تخریب شد و ۲۹۰ واحد مسکونی احداثی و ۲۸ واحد مسکونی تعمیری و ۶ واحد تجاری تعمیری داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از انجام کامل ارزیابی خبر داد و تصریح کرد: نتیجه ارزیابی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام خواهد شد.

دائمی با بیان اینکه نیازمند تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی و کمک بلاعوض ۸۰ میلیون تومانی برای احداث واحدهای مسکونی هستیم، خاطرنشان کرد: برای واحدهای مسکونی تعمیری نیز ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پیشنهاد شده است. برای واحدهای تجاری احداثی نیز ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پیشنهاد می شود.

وی عمده واحدهای خسارت دیده را مسکونی – تجاری دانست و تاکید کرد: برخی از خانوارها اسکان دائم و برخی دیگر اسکان موقت داشتند لذا درخواست کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی برای خانوارهای حادثه دیده داریم.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خواستار تخصیص تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی و کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی برای تامین معیشت صاحب خانه ها و مستاجرین شد و اضافه کرد: محدوده شهرک امامزاده ابراهیم ۱۶.۵ هکتار است که از طریق بنیاد مسکن به مردم واگذار شده است؛ در واقع بخش عمده خسارت ها در همین محدوده بوده و برای صدور پروانه مشکلی نداریم.

 

خسارت‌دیدگان خواستار نقشه‌برداری پلاک به پلاک هستند آواربرداری پس از تعیین حدود اربعه
خسارت‌دیدگان خواستار نقشه‌برداری پلاک به پلاک هستند آواربرداری پس از تعیین حدود اربعه

 

وی یکی از مشکلات روستا را تصرفات مازاد بر واگذاری دانست و بیان کرد: ماشین آلات بنیاد مسکن در منطقه مستقر بوده و به زودی آواربرداری را آغاز خواهیم کرد؛ البته اکثر متقاضیان خواستار نقشه برداری پلاک به پلاک هستند و لذا باید پس از تعیین حدود اربعه آواربرداری را آغاز کنیم.

دائمی با بیان اینکه آواربرداری پس از ارزیابی و کارشناسی تعیین خسارت بیمه انجام خواهد شد، عنوان کرد: طرح هادی این روستا بافت با ارزش بود که در سال ۹۰ بازنگری شد و آن را تحت عنوان شهرک چوبی و مقصد گردشگری تعریف کردیم و لذا این امکان وجود دارد که سازه ها را بتنی و فلزی بسازیم و در نما از چوب استفاده کنیم.

وی از صدور رایگان پروانه ساخت و ساز خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از مراحل تعیین پلاک و نقشه برداری، صدور پروانه انجام می شود؛ البته نیازمند تامین اعتبار جهت نقشه برداری هستیم.

 

منبع خبر:

  • خبرگزاری ایسنا
اخبار شرکت

هم اندیشی، بررسی و تحلیل اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی و توسعه سامانه کلنی

هم اندیشی، بررسی و تحلیل اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی و توسعه سامانه کلنی     نشست تخصصی کارشناسان دفتر فناوری اطلاعات و
بیشتر بخوانید ←
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خبرداد-تجدید حیات روستاها با اجرای طرح هادی
اخبار بازار مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی خبرداد-تجدید حیات روستاها با اجرای طرح هادی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: با اجرای طرح هادی در روستاها, شاهد تجدید حیات و رونق دوباره زندگی روستایی هستیم.  حجت اله
بیشتر بخوانید ←
تخصیص 350 هزار تسهیلات مسکن روستایی تا پایان خرداد ماه
اخبار بازار مسکن

تخصیص ۳۵۰ هزار تسهیلات مسکن روستایی تا پایان خرداد ماه

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: از ۳۵۰ هزار متقاضی مسکن روستایی تا به امروز ۲۷۵ هزار واحد به بانک‌ها معرفی شده است. مجید جودی 
بیشتر بخوانید ←
اجرای بیش از 17 هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان
اخبار بازار مسکن

اجرای بیش از ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در همدان

مدیر‌کل بنیاد‌ مسکن انقلاب اسلامی استان همدان, گفت: اکنون در استان همدان بر اساس مصوبه دولت ۱۷ هزار و ۸۳۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن
بیشتر بخوانید ←
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی-801 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن وارد فرایند ساخت شد
اخبار بازار مسکن

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی-۸۰۱ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن وارد فرایند ساخت شد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد در روستاها و شهرها وارد
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا