سرمایه گذاری مسکن

دانش‌بنیان| حل مسائل فناورانه صنایع به جلوگیری از خروج ارز کمک کرد

یک شرکت دانش‌بنیان شناسایی مسائل فناورانه بنگاه‌های صنعتی را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا خدمات مختلفی ارائه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی مسکن نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مهدی متقیان مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مدیریت فناوری بومرنگ هم آرا با بیان این‌که برخی از بنگاه‌های صنعتی با واردکردن محصولاتی باعث ارزبری از کشور می‌شوند، گفت: شناسایی مسائل فناورانه بنگاه‌های صنعتی و حل آن از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان باعث جلوگیری از خروج ارز می‌شود.

ایجاد بازار برای شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت‌ها تیم تحقیق و توسعه دارند اما نمی‌توانند همه نخبگان حوزه مشخص را جذب کنند، این فرایند مسئله واحدهای صنعتی را در اختیار تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه قرار می‌دهد و این موضوع باعث توسعه واحد صنعتی یا شرکت دانش‌بنیان می‌شود و همچنین بازاری را برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند.

برخی از مسائلی که شناسایی می‌شود در کشور تولید نشده و برای اولین بار است، به‌عنوان‌مثال قطعه‌ای در صنعت فولاد حجم بالایی واردات دارد و تکنولوژی آن در صنعت وجود ندارد و اقتصادی است که این قطعه ساخته شود، در اینجا شبکه‌سازی و شناسایی تیم‌های توانمند در این حوزه انجام می‌شود و یک شرکت جدید شکل می‌گیرد.

به‌منظور تسهیل روند تجاری‌سازی و تبادل فناوری، با جمع‌آوری اطلاعات و ایجاد ارتباط بین عرضه‌کنندگان فناوری شامل مخترعین، شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و متقاضیان فناوری مانند بنگاه‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و معدنی، سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر زمینه مناسب تعامل بین طرفین فراهم شده است.

شناسایی هدفمند نیازهای فناورانه تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران

این شرکت بر مبنای رویکرد نوآوری باز، با شناسایی هدفمند نیازهای فناورانه تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و جستجو و رصد فناوری‌های مورد نیاز از منابع داخلی و خارج از کشور و انجام فرایند داوری، زمینه دستیابی به بیشترین و بهترین طرح‌ها و فناوری‌ها را در راستای درخواست متقاضیان فراهم کرده است.

همچنین با شناسایی و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به‌ویژه در حوزه فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان خدمات مناسبی را در زمینه فناوری و نوآوری به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

بیش از ۲۰۰ قرارداد حل مسئله در شرکت‌های صنعتی

مشتریان این حوزه بیشتر واحدهای صنعتی هستند که درک فناوری دارند و تاکنون بیش از ۲۰۰ قرارداد حل مسئله در شرکت‌های صنعتی تدوین و همچنین در سال گذشته در حدود ۲۸ تکنولوژی لبه دانش قرارداد بسته شده که در کشور تولید شود. در حال حاضر در این شرکت ۲۵ نفر به‌صورت مستقیم و بیش از ۵۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان مدیریت فناوری بومرنگ هم آرا با اشاره به اینکه حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحول بزرگی در بحث فناوری ایجاد کرده است، افزود: در سال‌های اخیر به‌واسطه حضور این مجموعه شاهد رشد در حوزه فناوری هستیم، البته در این راستا بهتر است معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل اجرایی خود را کنار بگذار و بیشتر در سیاست‌گذاری فعالیت کند.

اولین جلسه کارگروه ملی تدوین و اصلاح آئین نامه معاملات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد.
اخبار بازار مسکن

اولین جلسه کارگروه ملی تدوین و اصلاح آئین نامه معاملات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ حسب ضرورتهای تعیین شده از سوی ریاست بنیاد مسکن و لزوم توجه به انطباق مقررات جاری بنیاد
بیشتر بخوانید ←
عملیاaت آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران
اخبار بازار مسکن

عملیات آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران

همزمان با د‌ور دوم سفر استانی آیت الله رئیسی به مازندران عملیات آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران آغاز شد. به
بیشتر بخوانید ←
سفر رئیس بنیاد مسکن به استان سیستان و بلوچستان دیدار رئيس بنیاد مسکن با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار
اخبار بازار مسکن

سفر رئیس بنیاد مسکن به استان سیستان و بلوچستان دیدار رئیس بنیاد مسکن با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دیدار با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار با
بیشتر بخوانید ←
همزمان با د‌ور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان مازندران افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در مازندران
اخبار بازار مسکن

همزمان با د‌ور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان مازندران/افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در مازندران

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،همزمان با د‌ور دوم سفر استانی دکتر رئیسی به مازندران پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن این استان درحوزه
بیشتر بخوانید ←
خسارت جزئی زلزله به 320 واحد مسکونی در لامرد استان فارس
اخبار بازار مسکن

خسارت جزئی زلزله به ۳۲۰ واحد مسکونی در لامرد استان فارس

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از ارزیابی ۳۲۰ واحد مسکونی در پی زلزله اخیر شهرستان لامرد خبر داد و گفت: خسارت به این واحد‌ها جزئی
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا