سرمایه گذاری مسکن

صنعت نمایشگاهی راهکاری برای توسعه بازار است

به گزارش روابط عمومی بازرگانی سرمایه گذاری مسکن نقل از ایرنا- معاون وزیر صمت و رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صنعت نمایشگاهی ابزاری برای توسعه بازار است، البته نمی تواند کل مسیر توسعه را پوشش دهد اما بخش مهمی در کنار بخش خصوصی، بهبود حمل و نقل و  غیره است.

«علیرضا پیمان‌پاک» در آیین روز جهانی نمایشگاه‌ها با بیان اینکه فعالیت در دولت سیزدهم از طریق تعیین نقشه راه و برنامه درست کمی آغاز شده است، اظهار داشت: برنامه داشتن با عددگذاری برای رسیدن به اهداف دقیق تر است و به راحتی در معرض نقد گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه توسعه تجارت و صادرات الزاماتی از جمله فراهم کردن شرایط لجستیکی، قانونی و پولی و بانکی دارد، خاطرنشان‌کرد: سازمان توسعه تجارت به سمتی حرکت می کندکه این نهاد فرمانده واحد صادرات کشور باشد و بتوانیم از توانایی، ظرفیت و نظرات بخش های دیگر استفاده کنیم تا سیاستگذاری بهترین و کامل ترین باشد.

رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: فعالان صنعت نمایشگاهی مجریان بخش های توسعه تجارت هستند که به نماینده تجار و صادرکنندگان تبدیل شده و در تعامل با سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون می توانند گسترش بازار را بر عهده بگیرند.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت از اجرای سیاست‌ها پشتیبانی می کند، تأکید کرد: کارگروهی باید به عنوان بازوی مشورتی سازمان تشکیل شود تا بسته ها سیاست گذاری را تهیه کنند و به نتیجه برسانند.

وی با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم به دنبال مانع زدایی بودیم، اظهار داشت: سیاست جدید دولت توسعه بازار است که نقش نمایشگاه ها در این بخش باید پیگیری شود.

پیمان‌پاک با اشاره به برقرار نبودن سیستم نرم افزاری مناسب، گفت: باید همانند سیستم جهانی بستری نرم افزاری فراهم شود تا با ساز وکار درست افراد شایسته را شناسایی کنیم تا حمایت ها هدفمند شود.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال‌آفرین»  تاکید کرد: بر همین اساس حرکت در حوزه صادرات در مرزهای دانش باید در دستور کار قرار بگیرد، به این معنی که از نشست‌های بی تو بی، رمزارزها و غیره استفاده شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه صنعت نمایشگاهی وارد نسل‌های جدیدی شده است، تاکید کرد: با توجه به ورود جهان به مسیری جدید در صنعت و تجارت، باید با نوآوری و دیدگاه جدید به این بخش پرداخته شود که یکی از آنها فناوری است.

شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، مرکز اکوسیستم پویا در عرصه تجارت بین‌المللی در افق ۱۴۱۰

در این مراسم مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اظهار داشت: شرکت سهامی برای برنامه ریزی منسجم، نظارت و برگزاری هماهنگ رویدادهای صادراتی در سطح کشور و جهان و فراهم کردن زیرساخت نمایشگاهی در حوزه های  استاندارد سازی، لجستیک، تدارکات و تسهیل گری ارتباطات کسب و کارها در  سطوح تجاری بین المللی پایه گذاری شده است.

هومن رازدار افزود: شرکت سهامی نمایشگاه‌ها در طول سال های فعالیت های خود به عنوان مرکز هماهنگ کننده عمل کرده و ماموریت جدید خود را ایجاد یک اکوسیستم از کسب وکارها برای شتابدهی روابط تجاری در سطح بین المللی قرار داده است.

رازدار با بیان اینکه در افق ۱۴۱۰ شرکت سهامی نمایشگاه‌ها مرکزیت اکوسیستم پویا و زنده در عرصه تجارت بین‌المللی را بر عهده خواهد داشت، تصریح‌کرد: اکوسیستمی که در آن همه رویدادهای تجاری برای تعاملات اقتصادی ایران با طرف های خارجی برنامه ریزی می شود و اتصال اقتصاد ملی به جهانی با تطبیقی پذیری، ایجاد جریان پایدار و نتایج بلندمدت امکان پذیر است.

وی تاکید کرد: ایران در صنعت نمایشگاهی در افق ۱۴۱۰ یک شتاب‌دهنده ملی و منطقه ای خواهد بود که خدمت اساسی با خلق ارزش و درآمدزایی از طریق ایجاد ارتباطات متنوع در شبکه کسب و کارها انجام خواهد شد و دستیابی به این مهم فقط از مسیر شکل دهی و تنظیم روابط با بهره گیری از ظرفیت این بخش انجام خواهد شد.

اولین جلسه کارگروه ملی تدوین و اصلاح آئین نامه معاملات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد.
اخبار بازار مسکن

اولین جلسه کارگروه ملی تدوین و اصلاح آئین نامه معاملات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ حسب ضرورتهای تعیین شده از سوی ریاست بنیاد مسکن و لزوم توجه به انطباق مقررات جاری بنیاد
بیشتر بخوانید ←
عملیاaت آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران
اخبار بازار مسکن

عملیات آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران

همزمان با د‌ور دوم سفر استانی آیت الله رئیسی به مازندران عملیات آماده سازی اراضی دولتی برای شهرک سازی در استان مازندران آغاز شد. به
بیشتر بخوانید ←
سفر رئیس بنیاد مسکن به استان سیستان و بلوچستان دیدار رئيس بنیاد مسکن با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار
اخبار بازار مسکن

سفر رئیس بنیاد مسکن به استان سیستان و بلوچستان دیدار رئیس بنیاد مسکن با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دیدار با مدیران استانی و شهرستانی در فرمانداری چابهار با
بیشتر بخوانید ←
همزمان با د‌ور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان مازندران افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در مازندران
اخبار بازار مسکن

همزمان با د‌ور دوم سفر استانی رئیس جمهور به استان مازندران/افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در مازندران

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،همزمان با د‌ور دوم سفر استانی دکتر رئیسی به مازندران پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن این استان درحوزه
بیشتر بخوانید ←
خسارت جزئی زلزله به 320 واحد مسکونی در لامرد استان فارس
اخبار بازار مسکن

خسارت جزئی زلزله به ۳۲۰ واحد مسکونی در لامرد استان فارس

مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس از ارزیابی ۳۲۰ واحد مسکونی در پی زلزله اخیر شهرستان لامرد خبر داد و گفت: خسارت به این واحد‌ها جزئی
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا