سرمایه گذاری مسکن

قانون جهش تولید دانش‌بنیان در قالب کتاب در اختیار فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری قرار گرفت

به گزارش  روابط عمومی بازرگانی سرمایه گذاری مسکن نقل از گروه علم و آموزش ایرنا، قانون جهش تولید دانش بنیان مبتنی بر ۲۰ ماده و ۱۰ تبصره زمینه‌ ساز تحقق شعار «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» است و شرکت های دانش بنیان و خلاق را که امروز به عضوی جدی و مهم در اقتصاد کشور بدل شده اند در توسعه کسب و کارشان یاری خواهد کرد.

قانون جهش تولید دانش‌بنیان پس از سه سال تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تعامل با مجالس دهم و یازدهم به نتیجه رسید و مصوب شد. این قانون به دنبال رفع نواقص و مشکلات قانونی پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق و به نوعی تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان است.

تصویب و ابلاغ قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، تحول بزرگی برای زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور به شمار می‌رود. مفادی که در این قانون تصویب شده، به توسعه  بخش‌های مختلف زیست‌بوم فناوری و نوآوری از بخش‌های سرمایه‌گذاری و زیرساختی تا تولید محصول دانش‌بنیان و خلاق با استفاده از اختیارات معاونت علمی و فناوری کمک می‌کند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه این قانون یک جهش جدی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان محسوب می شود، گفت: در تصویب مفاد و مواد این قانون تلاش کردیم همه خلاءها و نیازها را پوشش دهیم و در نهایت بخش عمده ای از این تلاش جواب داده شد و امروز می توانیم بگوییم با تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان، بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در زیست بوم فناوری و نوآوری رفع می شود.

ستاری رفع خلاءهای قانونی در زمینه سرمایه‌گذاری، تبادلات بانکی، مشکلات بیمه‌ای، معافیت های مالیاتی، ورود شرکت ها به بورس و غیره از جمله موضوعاتی است که در این قانون دیده و به دستگاه های مرتبط ابلاغ شده است. این قانون می تواند یاریگر شرکت های دانش بنیان و خلاق در توسعه کسب و کارشان باشد.

رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه قانون جهش تولید دانش بنیان یک قانون پایه‌ و زیربنایی است، بیان کرد: اولویت اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی سازی این قانون در کل کشور به شکل اصولی و حداکثری است.

ستاری گفت: در این قانون به ویژه به نقش اقتصاد خلاق از طریق توجه و قانونی شدن حرکت شرکت های خلاق و جهش در حوزه صنایع خلاق و شکل دهی به خانه های خلاق و نوآوری به عنوان پلتفرم جدید معاونت علمی وفناوری اشاره شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بیان کرد: این قانون با حمایت و پیگیری‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در قالب آیین‌نامه‌های اجرایی مشترک با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مشترک، اجرایی می‌شود تا زمینه رسوخ هرچه بیش‌تر نوآوری و فناوری در اقتصاد کشور و توسعه را فراهم کند.

انتشار کتابچه آشنایی با قانون جهش تولید دانش‌بنیان

یکی از اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه انتشار کتابچه آشنایی با قانون جهش تولید دانش بنیان است که در سایت معاونت علمی و فناوری در دسترس قرار گرفته است. این کتاب، در ۹۴ صفحه به شکل موجز و جامع، به ضرورت وجود و تصویب چنین قانونی در کشور و معرفی وظایف دستگاه‌های مختلف و ذیربط در این قانون پرداخته است.

«مسئولیت دستگاه های اجرایی در ارتقای توانمندی های فناورانه»، «رفع چالش ها و مشکلات فعالان اقتصاد دانش بنیان در حوزه های مرتبط با تحریم»، «حمایت از توسعه بازار ماشین آلات و تجهیزات ساخت داخل»، «اصلاح و تقویت ابزارهای تأمین مالی فعالیت های دانش بنیان»، «حمایت از تجاری سازی دارایی های فکری و دستاوردهای پژوهشی»، «توسعه زیرساخت های لازم برای فعالیت های دانش بنیان»، «معافیت های بیمه ای و مالیاتی قراردادهای دستگاه های اجرایی با شرکت های دانش بنیان»، «تمرکزبخشی به ابزارهای اجرایی قانون دانش بنیان و حذف موازی کاری ها و دوباره کاری های موجود»، «رفع چالش های قضایی شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان» و «تکلیف بخش دولتی در حمایت از تولیدات دانش بنیان» بخشی از مواد تعیین شده در این قانون است.

 

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد
اخبار بازار مسکن

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده محترم و معزز ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه شورای اداری شرکت با حضور
بیشتر بخوانید ←
چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن
اخبار بازار مسکن

چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اذعان به اینکه پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی چشم امید آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت است، گفت: این
بیشتر بخوانید ←
طرح نهضت ملی مسکن خاش 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
اخبار بازار مسکن

طرح نهضت ملی مسکن خاش ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۶۲ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خاش به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر
بیشتر بخوانید ←
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد
اخبار بازار مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: هزینه ساخت مسکن در این استان و به خصوص مناطق روستایی با استفاده از اسکلت‌های پیش
بیشتر بخوانید ←
به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 38واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است
اخبار بازار مسکن

به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران به همت اداره کل بنیاد مسکن استان
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا