سرمایه گذاری مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان- در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: در دولت شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی به معنای واقعی شاهد یک انقلاب در حوزه مسکن بودیم.

روح‌الله عمادی در گفت‌وگو با ایسنا، با تسلیت شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان، اظهار کرد: با توجه به عقب‌ماندگی در بحث مسکن، نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های مهم و نیاز اساسی جامعه بود که در دولت شهید آیت الله رییسی به اجرا درآمد. شهید جمهور، به استان خوزستان توجه بسیار ویژه‌ای داشت و اقدامات دولت در این بخش موید این مساله است.

وی افزود: از ابتدای دولت، با توجه به تکالیف مشخص‌شده در بنیاد مسکن، در حوزه شهری و روستایی در حال انجام ماموریت خود هستیم. قرار بود طی چهار سال ۲۴ هزار واحد مسکن روستایی اجرا شود که بر این اساس سالانه حدود ۲۰ هزار واحد روستایی و شهری محقق شد.

عمادی ادامه داد: دولت و شخص آیت الله رییسی دیدگاه ویژه‌ای به استان خوزستان داشت و سهم مسکن روستایی در استان نسبت به سال قبل بیش از سه برابر اضافه شد. از ۵ هزار و ۵۰۰ واحد در سال گذشته به ۱۷ هزار واحد رسیدیم که نشان‌دهنده در اولویت بودن و پرداختن ویژه به استان خوزستان بود و در این زمینه تاکنون ۱۲ هزار واحد به بانک‌ها معرفی شده‌اند و در حال انعقاد قرارداد هستند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان- در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان- در دولت شهید رییسی شاهد انقلاب در حوزه مسکن بودیم

 

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: سرجمع واحدهای مسکن روستایی و بازسازی‌ها، ۲۸ هزار واحد تا پایان امسال است که اجرا می‌شود و وارد بخش نازک کاری خواهند شد.

وی عنوان کرد: نهضت ملی مسکن در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر از مسایل مورد تمرکز بنیاد مسکن است. با پیگیری‌های انجام شده، اولین گام تامین زمین است. در سال گذشته بیش از ۹ هزار قطعه زمین تامین شد و جمعا در این سال‌ها ۱۳ هزار و ۸۰۰ قطعه زمین در شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر تامین شد که ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تحویل داده شدند و بخشی نیز در حال اجرا هستند و به ۶ هزار و ۵۰۰ نفر متقاضی مسکن نیز اعلام شد که آورد اولیه خود را واریز و زمین را تحویل بگیرند.

عمادی بیان کرد: همچنین در شهرهای با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر، ۷ هزار واحد در شهرهای اهواز، دزفول، اندیمشک و بهبهان در حال اجرا هستند که پیشرفت فیزیکی خوبی دارند. برنامه این بود برای تحویل این واحدها در پایان امسال میزبان رییس جمهور باشیم که متاسفانه این حادثه ناگوار رخ داد.

وی ادامه داد: تامین زمین در شهرها یکی از چالش‌ها در کشور بود که استان نیز از این قاعده مستثنا نیست. با توجه به اینکه عرصه‌های استان عموما زمین‌های کشاورزی درجه یک هستند، در برخی شهرها با مساله تامین زمین روبرو بودیم. در این راستا، تفاهمنامه‌ای میان وزارت مسکن و بنیاد منعقد شد که براساس آن زمین‌های مرغوب مسکن شناسایی می‌شوند و در اختیار مسکن قرار داده می‌شود. در استان، ۳۵ هزار قطعه زمین شناسایی و در حال تملک است که ۱۰ هزار واحد تملک و ۷ هزار و ۷۰۰ قطعه آماده تحویل هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: در دولت شهید رییسی به معنای واقعی شاهد یک انقلاب در حوزه مسکن بودیم. شهید آیت الله رییسی، هر ۲۰ روز تا یک ماه در جلسات شورای مسکن حضور پیدا می‌کرد و به مسایل رسیدگی می‌کرد.

 

منبع خبر:

  • خبرگزاری ایسنا
حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد
اخبار بازار مسکن

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده محترم و معزز ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه شورای اداری شرکت با حضور
بیشتر بخوانید ←
چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن
اخبار بازار مسکن

چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اذعان به اینکه پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی چشم امید آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت است، گفت: این
بیشتر بخوانید ←
طرح نهضت ملی مسکن خاش 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
اخبار بازار مسکن

طرح نهضت ملی مسکن خاش ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۶۲ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خاش به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر
بیشتر بخوانید ←
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد
اخبار بازار مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: هزینه ساخت مسکن در این استان و به خصوص مناطق روستایی با استفاده از اسکلت‌های پیش
بیشتر بخوانید ←
به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 38واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است
اخبار بازار مسکن

به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران به همت اداره کل بنیاد مسکن استان
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا