سرمایه گذاری مسکن

مراسم کلنگ‌زنی پروژه ۱۵ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در مجموعه چیتگر

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی سرمایه گذاری مسکن نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک مسکن – هیبنا، در این مراسم که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ، امیردریادار سیاری رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن برگزار شد، عملیات اجرایی ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی نهضت ملی با تامین مالی بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان از سوی بانک مسکن در منطقه چیتگر آغاز شد.

از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا اواسط خردادماه سال جاری تعداد ۲۷۵ هزار و ۵۳۷ واحد به بانک معرفی شده‌اند که قرارداد تسهیلاتی ۸۴ هزار واحد به مبلغ ۲۸ هزار میلیارد تومان منعقد شده است. از این مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان نیز به پروژه‌ها تزریق شده است.

کل مبلغ واریزی به حساب سازندگان جهت هزینه کرد در پروژه‌ها از محل آورده متقاضیان و تسهیلات نیز ۱۷ هزار میلیارد تومان است.

در این باره همچنین گفتنی است، تفاهم‌نامه ساخت این ۱۵هزار واحد مسکونی در مجموعه شهری چیتگر با۱۷۰ هکتار وسعت میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع منعقد شده بود.

مجموعه شهری چیتگر با۱۷۰ هکتار وسعت در منطقه ۲۲ شهر تهران واقع شده و شامل ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی در چهار پهنهB وDوEوG است.

عملیات اجرایی در پهنه B با جانمایی ۹برج مسکونی آغاز شده و برج‌های مذکور در دو تیپ اسکلت فلزی و اسکلت بتنی طراحی شده‌اند.

برج‌های فلزی ۳۵طبقه و برج‌های بتنی۳۷طبقه نیز طراحی و در حال اجرا است.

دو عملیات اجرایی در پهنه D یا همان پهنه طبیعت نیز با جانمایی تعداد ۲۲ برج مسکونی آغاز شده که این برج‌ها شامل ۲۹ طبقه هستند.

پهنه E شامل ۳ برج اسکلت بتنی است که هرکدام از این برج‌ها ۳۶ طبقه را در برگرفته است.

در پهنه G نیز ۶برج ۲۹طبقه جانمایی و طراحی شده که شامل ۲۴طبقه مسکونی، یک طبقه همکف و۴ طبقه پارکینگ خواهد بود و در حال اخذ پروانه ساخت هستند.

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد
اخبار بازار مسکن

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد نماینده محترم و معزز ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جلسه شورای اداری شرکت با حضور
بیشتر بخوانید ←
چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن
اخبار بازار مسکن

چشم امید دهکده نیمه سوخته شفت در آستانه اجرایی شدن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اذعان به اینکه پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی چشم امید آسیب دیدگان دهکده چوبی شفت است، گفت: این
بیشتر بخوانید ←
طرح نهضت ملی مسکن خاش 62 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
اخبار بازار مسکن

طرح نهضت ملی مسکن خاش ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۶۲ درصدی طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان خاش به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبر
بیشتر بخوانید ←
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد
اخبار بازار مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اسکلت‌های پیش‌ساخته هزینه مسکن در خراسان رضوی را کاهش می‌دهد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: هزینه ساخت مسکن در این استان و به خصوص مناطق روستایی با استفاده از اسکلت‌های پیش
بیشتر بخوانید ←
به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی 38واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است
اخبار بازار مسکن

به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛ ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران آماده تحویل است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۸واحد مسکونی نهضت ملی مسکن سیب و سوران به همت اداره کل بنیاد مسکن استان
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا