سرمایه گذاری مسکن، اخبار فوری مسکن

واحدهای مسکونی در قم سال آینده تحویل می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن قم: واحدهای مسکونی سایت ۱۷ هکتاری نهضت ملی در قم سال آینده تحویل می‌شود

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت:‌ تمامی واحدهای سایت ۱۷ هکتاری نهضت ملی در شهرک پردیسان این استان تا خردادماه سال آینده تحویل متقاضیان خواهد شد.

محمد اطهری، افزود: در سایت ۱۷ هکتاری پردیسان یک‌هزار و ۳۴۰ واحد در دست اجراست که تاکنون ۸۴۵ واحد به اتمام رسیده‌است.وی درادامه با اشاره به شیوه‌نامه طرح نهضت ملی مسکن در خصوص آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، گفت: قیمت واحدهای مسکونی این طرح باتوجه‌به زمان آغاز و اتمام و به فراخور هزینه‌های بکار رفته در آن، متفاوت است.

 

وی گفت:‌بهای تمام شده خرید مصالح، بیمه، محوطه‌سازی، هزینه‌های شهرداری، دستمزدها و غیره در قیمت تمام شده این واحدها تاثیرگذار است. اطهری افزود:‌ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم با حذف واسطه‌ها در خرید مصالح بخشی از افزایش هزینه‌های احتمالی متقاضیان را مدیریت کرده‌است. وی گفت: هم اینک در محدوده شهر قم سه هزار و ۱۳۳ واحد نهضت ملی مسکن در قالب اراضی ۲۲ و ۱۷ هکتاری پردیسان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست احداث است.

اطهری با اشاره به احداث یک‌هزار و ۷۹۲ واحد در سایت ۲۲ هکتاری پردیسان، تصریح کرد: تحویل واحدهای این سایت از اواسط فصل بهار سال آینده آغاز و به‌تدریج تا پایان سال کلید این واحدها در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم یادآور شد: همچنین چهار هزار واحد مسکونی نیز در سایت طایقان به‌صورت ویلایی در حال ساخت است که تا شهریورماه سال ۱۴۰۴ تحویل متقاضیان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک فونداسیون و اسکلت حدود ۳۷۰ واحد مسکونی سایت ۴۵۰ هکتاری طایقان قم انجام‌گرفته و اجرای معابر شهری نیز با فعالیت مستمر ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین به‌صورت روزانه در حال انجام است.

وی گفت: ۴۸۲ واحد مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن قم در شهر کهک در حال اجراست که ۱۰۰ واحد از آن بهار سال آینده تحویل متقاضیان خواهد شد. علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه درحال آماده سازی است.براساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن قم- واحدهای مسکونی سایت 17 هکتاری نهضت ملی در قم سال آینده تحویل می‌شود
مدیرکل بنیاد مسکن قم- واحدهای مسکونی سایت ۱۷ هکتاری نهضت ملی در قم سال آینده تحویل می‌شود

 

شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده‌است.

در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده‌است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز نهاول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود. همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار دارد. روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان می‌باشد. متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است.

همچنین براساس آخرین گزارش گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد. سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده‌است.

 

منبع خبر:

  • روابط عمومی بنیاد مسکن
بررسی جذب اعتبارات عمرانی بنیاد مسکن استان کرمان
اخبار بازار مسکن

بررسی جذب اعتبارات عمرانی بنیاد مسکن استان کرمان

جذب اعتبارات عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با حضور مدیرکل ذیحسابی بنیاد بررسی شد. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، روند
بیشتر بخوانید ←
بررسی مسائل و مشکلات شهرستان انگوت استان اردبیل
اخبار بازار مسکن

بررسی مسائل و مشکلات شهرستان انگوت استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جلسه ای به منظور بررسی مسائل و مشکلات عمرانی شهرستان انگوت در حوزه های مختلف با حضور محمد
بیشتر بخوانید ←
بازدید مهندس زنگانه و مهندس کمائی از کارگاه بنیاد بتن ایران در آمل
اخبار بازار مسکن

بازدید مهندس زنگانه و مهندس کمائی از کارگاه بنیاد بتن ایران در آمل

مهندس زنگانه در ادامه سفر به استان مازندران، به همراه مهندس کمائی، مدیر عامل محترم بنیاد بتن ایران، از کارگاه این مجموعه واقع در شهرستان
بیشتر بخوانید ←
دیدار مهندس زنگانه با مدیر کل و مسئولین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران
اخبار بازار مسکن

دیدار مهندس زنگانه با مدیر کل و مسئولین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مازندران

جناب آقای مهندس زنگانه و هیات همراه، در ادامه برنامه فشرده کاری خود، صبح امروز مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ به استان مازندران سفر کرده و با مدیر
بیشتر بخوانید ←
بازدید نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از موسسه فناوری و نوآوری بنیاد تک
اخبار بازار مسکن

بازدید نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از موسسه فناوری و نوآوری بنیاد تک

حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از موسسه فناوری و نوآوری بنیاد تک وابسته
بیشتر بخوانید ←

این نوشته را به اشتراک بزارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا